Konferencijos tikslas: iš esmės apžvelgti demografinės krizės priežastis ir rasti kelius ją suvaldyti. Plačiau aptarti šeimos emocinės pagalbos įrankius iš bendruomeninės ir institucinės pagalbos perspektyvos. Dar kartą iškelti nacionalinę Auginu Lietuvą reikšmę ir privalumus.
Šia konferencija siekiame ne tik iškelti ir išanalizuoti klausimus - kodėl gimstamumas Lietuvoje pranoko pačius blogiausius scenarijus, bet ir rasti preliminarius atsakymus. Kaip žinia, demografijai įtakos turi socialiniai, ekonominiai, kultūriniai, psichologiniai veiksniai ir esminis poindustrinės visuomenės vertybių, normų ir gyvenimo būdo pokytis, Lietuvoje, kaip ir visame civilizuotame pasaulyje lėmė, kad vaikai nors vis dar labai svarbūs kaip emocinio pasitenkinimo šaltinis, tačiau jau nebėra vertybių hierarchijos viršūnėje.
Jau seniai rašome, kalbame apie tai, kad emocinė sveikata turi tapti viena iš prioritetinių sveikatos sričių. Emociškai stipriam, įgalintam žmogui atsiranda geresnės šeimos planavimo galimybės ir palankesnės sąlygos susilaukti vaikų. Pasirinkimas auginti vaiką nėra lygu palaidoti savo karjerą ir nebeturėti individualios saviraiškos galimybių. Anaiptol - kviečiame išgirsti ir kurti sąlygas, kurios leistų šeimos funkcijas derinti su profesine veikla ir kitais individualios saviraiškos poreikiais, vykdyti adekvačią šeimos politiką, tiek privačioje, tiek viešojoje erdvėje skatinti lygesnius santykius tarp lyčių, ieškoti ir rasti palaikymą šeimoje bei visuomenėje.
Būtent todėl emocinės sveikatos aspektas šioje konferencijoje yra nagrinėjamas kaip vienas iš svarbiausių faktorių, kuris gali lemti žmogaus pasirinkimą auginti vaikus.
Prisijunkite prie iniciatyvos „Auginu Lietuvą" plėtojimo
Kurkime kartu!